Rengaver

Tam Versiyon: Karikatürünü Paylaşanlara Dava Açıyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Gün geçmiyor ki ülkemizde enteresan bir olay daha yaşanmasın. Karikatür çizen ismini vermek istemediğim paintten hallice çizer insanlar karikarütünü başka sitelerde paylaşınca yüzlerce kişiye dava açtı. 

Bir öğretmene dava açıp çocukların laptoplarını da aldırmış. Polislerin evdeki 2 bilgisayar, 1 cep telefonu, 2 harici disk ve 2 flash belleğe el koyduğunu aktaran öğretmen, "Çocuklar canlı ders yapıyor, benim laptopu ve telefonumu alın ama bari çocukların bilgisayarına dokunmayın dedim. Emir kulu olduklarını söylediler. Oğlan canlı ders yaparken bilgisayarı kapatıp aldılar" dedi.

Halbuki sulh makemesine dava açıp direk link adresini erişime kapatabilirdi. Böylelikle o karikatürün paylaşıldığı sayfaya kimse giremeyebilirdi. Ama parasız kalmış olacak ki 3-5 TL para koparmak için insanlara maddi manevi dava açtı."GÜZEL ŞEYLER DE OLDU, OLACAK" dedi. Yaşanan tüm bu olaylardan sonra utanmadan güzel şeyler de oldu olacak diyen paint uzmanını anlamıyor ve umarım çocukların laptopuna el konulunca cebine girecek olan 3-5 TL'yi güle güle harcamasını dileriz. Dan Piraro isimli çizer twitterda ( https://twitter.com/pirarobizarro/status...0048920577 ) bu kişinin de kendisinden çalıp üstüne de reklam ekleyip para kazandığını ve onun dolandırıcı olduğunu söyledi.
[Resim: 1613403792_PNDuvZrizAHjVfB.png]

"Ozamanlar teliften haberdar değildim" dedi. Twitterda karikatür paylaşan öğretmen çok haberdar sanki  Dodgy