Rengaver
İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! - Baskı Önizleme

+- Rengaver (https://rengaver.com)
+-- Forum: Haberler (https://rengaver.com/forum-haberler)
+--- Forum: Teknoloji Haberleri (https://rengaver.com/forum-teknoloji-haberleri)
+--- Konu Başlığı: İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! (/konu-instagram-facebook-ve-whatsapp-coktu)İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! - Rengaver - 10-04-2021

İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ !
rengaver

18.44 itibariyle dünyada milyonlarca kullanıcısı olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı Instagram ve Facebook uygulamasına erişim sorunu yaşanıyor. Bakanlık, WhatsApp, Facebook ve Instagram çöken 3 uygulama hakkında açıklama yaptı.

Popüler sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram ile WhatsApp'a erişilemiyor. Instagram'ı açmaya çalışırken sunucu hatası veriyor.

Sistem WhatsApp'a bağlanamıyor. Facebook'ta "Üzgünüm, bir şeyler ters gitti" hatası veriyor. Her üç uygulama da Facebook'a ait ve aynı altyapıyı paylaşıyor.

İnternet kullanıcıları aynı çatı altında çalışan WhatsApp, Facebook ve Instagram'a erişimde sorun yaşarken, dünya genelinde erişim kesintilerini tespit eden "downdetector.com" sitesine birçok hata bildirimi gönderildi.

Siteye göre Türkiye'de saat 18.44 itibariyle söz konusu platformlara erişimde sorun var.

İlk bildirimlerin gelmesinden kısa bir süre sonra, #facebookdown hashtag'i Twitter'da trend oldu ve dünyanın dört bir yanından kullanıcılar bağlantı sorunlarını bildirdi.


İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ ! İnstagram, Facebook ve Whatsapp ÇÖKTÜ !